bagaż podręczny w Ryanair

Bagaż podręczny w Ryanair – zmiany od 2018

Irlandzka linia lotnicza Ryanair zdecydowała dokonać zmian w swojej polityce bagażowej. Od 1 listopada 2018r. duży bagaż podręczny w Ryanair będzie droższy!

Bagaż podręczny w Ryanair – nowe zasady

Jak poinformował przewoźnik na swojej stronie internetowej, nowa cena biletu obejmuje zabranie na pokład samolotu tylko małego plecaka bądź torebki, której wymiary nie będą mogły przekroczyć 40x20x25 cm.

Osoby, które planują wziąć ze sobą drugi, większy bagaż podręczny mają 2 opcje do wyboru.

Po pierwsze mogą wykupić usługę priorytetowego wejścia na pokład (tzw. priority boarding) – wówczas mają możliwość wniesienia na pokład dwóch bagażymałego (o wymiarach 40x20x25 cm) i dużego (o wymiarach nieprzekraczających 55x40x20 cm).

Aktualnie cena takiej usługi – dodanej od razu podczas rezerwacji biletu – wynosi 5 euro.  W przypadku wykupienia priorytetowego wejścia na pokład w późniejszym terminie niż zakup bilet, koszt wynosi 6 euro.

Od 1 listopada 2018 kwota za usługę priorytetowego wejścia na pokład dodaną już przy kupnie biletu wynosi 6 euro (ok. 26zł), zaś w późniejszym terminie wyniesie już 8 euro (ok. 35 zł).

Druga opcja to dodatkowo płatne nadanie dużego bagażu podręcznego (o wymiarach nie większych niż 55x40x20 cm i wadze maksymalnie 10 kg) do luku bagażowego. Cena tej usługi będzie stała i wyniesie 10 euro (około 43 złote). Jedna osoba może nadać tylko jeden taki bagaż.

Zmiany w bagażu rejestrowanym

Od listopada zostanie obniżony koszt bagażu rejestrowanego w Ryanair. Spadnie on z 35 do 25 euro. Co więcej, waga  bagażu rejestrowanego zostanie zwiększona z 15 do 20 kg.

Czy zakupienie bagażu rejestrowanego od razu podczas rezerwacji biletu będzie tańsze?

Tak, w przypadku bagażu rejestrowanego o wadze do 20kg koszt usługi wynosi 25 euro, zaś w przypadku wykupienia jej w czasie późniejszym niż zakup biletu wyniesie ona aż 40 euro!

Bagaż podręczny w Ryanair przed 1 listopada

Co ważne, zmiany dotyczą wszystkich podróży od 1 listopada, nawet jeśli bilety zostały kupione wcześniej.

Dlaczego Ryanair wprowadza zmiany w bagażu podręcznym?

Ryanair broni się, że możliwość posiadania 2 bagaży podręcznych na pokładzie samolotów powodowało bardzo dużo opóźnień samolotów, gdyż dość często cały bagaż nie mieścił się nad głowami pasażerów. Pasażerom zajmowało zbyt dużo czasu upychanie wszelkich walizek i toreb nad siedzeniami.

Skąd lata Ryanair?

Ryanair w swojej siatce połączeń oferuje połączenia z dwunastu polskich lotnisk – Krakowa, Warszawy (Modlin), Wrocławia, Gdańska, Poznania, Katowic, Bydgoszczy, Rzeszowa, Łodzi, Lublina, Szczecina i także Olsztyna.

Ryanair oferuje najwięcej połączeń z Krakowa (KRK), Warszawy-Modlina (WMI) oraz Wrocławia (WRO).

Prawdę powiedziawszy nowa polityka bagażowa w Ryanair przypomina tę starą w linii lotniczej Wizzair. Jeszcze nie tak dawno przewożenie większego plecaka jako bagażu podręcznego było płatne.

Inne linie lotnicze będą na pewno bacznie przyglądać się reakcji pasażerów irlandzkiego przewoźnika.

Jeśli nie wiesz jak często linie lotnicze sprawdzają wielkość i rozmiar bagażu, przeczytaj ten wpis.

Bagaż podręczny w Ryanair – podsumowanie

Bagaż podręczny w Ryanair będzie droższy, ale zmiana ta na pewno obniży ilość opóźnionych lotów.

Jak myślicie, czy przez to że bagaż podręczny w Ryanair będzie kosztował więcej, irlandzki przewoźnik straci część klientów przez zmiany w bagażu podręcznym?

Podróżnik, nie turysta, ekspert autostopowania

1 thought on “Bagaż podręczny w Ryanair – zmiany od 2018

  1. nie rozumiem , co to za durne tłumaczenia ryanair , tu chodzi o pieniądze nie o opóźnienia . Trzeba było dać tak samo jak było 1 mały 1 duży do 10 kg ale dać go jako rejestrowany a nie pobierać pieniędzy od ludzi .. Ryanair już nie wie jak doić klientów , co roku jakieś zmiany .. pracownicy strajkują .Myślę , że to my klienci mamy teraz za te strajki zapłacić i tyle .

Dodaj komentarz