ceny w Barcelonie

Ceny w Barcelonie – czy w Barcelonie jest drogo?

Ceny w Barcelonie na pewno zainteresują każdego zwiedzającego tę hiszpańską metropolię. Barcelona jest wielką atrakcją dla turystów na całym świecie. Czego można się spodziewać po mieście, które szczyci się wspaniałym jedzeniem, nietypową architekturą i intensywnym poczuciem tożsamości?

W miejscu, które ma tak wiele do zaoferowania, ktoś, kto pyta „Czy Barcelona jest droga?” lub „Ile będzie kosztować wycieczka do Barcelony?” może przedwcześnie dojść do błędnych wniosków. Większość miejsc jest tak droga, jak się je wybiera. Barcelona nie jest inna, jednak miasto i jego liczne atrakcje powinny być dostępne dla większości. Przy odrobinie planowania, podróż wyniesie bajońskie sumy.

Jeśli stolica Katalonii jest dla Was potencjalnym miejscem docelowym w najbliższej przyszłości, ten artykuł, powinien dać ogólny pogląd na temat średniego kosztów. Ceny podlegają ciągłym zmianom i mogą się zmieniać w zależności od pory roku, lub jeśli organizowane jest jakieś duże wydarzenie. Należy o tym pamiętać i przyjąć liczby podane jako średnie lub zwykłe.

Planując średni koszt wyjazdu do Barcelony, należy wziąć pod uwagę cztery główne składowe kosztów podróży. Obejmują one koszty zakwaterowania, transportu, wyżywienia i rozrywki w drugim co do wielkości mieście Hiszpanii.

Ceny zakwaterowania w Barcelonie

Skoro macie już zarezerwowane loty do Barcelony, następnym elementem na który należy zwrócić uwagę podczas obliczania kosztów podróży do Barcelony, jest zakwaterowanie. Ze względu na to, że miasto jest tak atrakcyjne dla turystów, jest mnóstwo miejsc na nocleg. Zależy to tylko, ile chcesz wydać.

Można nocować tanim kosztem w Barcelonie począwszy od łóżek hostelowych po pokoje w hotelach pięciogwiazdkowych. Niektóre perełki można znaleźć, jeśli chce się doświadczyć miejsca zamieszkania, które jest nieco bardziej autentycznie katalońskie, takiego jak pokój w domu lub mieszkaniu.

Mimo że miesiące letnie, są najbardziej ruchliwe, przy tak dużej liczbie dostępnych mieszkań, podaż powinna być w stanie sprostać popytowi. Prawdopodobnie lepiej będzie zarezerwować nocleg trochę wcześniej, jeśli myślisz o odwiedzeniu w szczytowych miesiącach roku. Należy jednak pamiętać, że o tej porze roku ceny zakwaterowania będą wyższe. Biorąc pod uwagę Airbnb jako wskaźnik, ceny w Barcelonie od maja do sierpnia rosną o około 10-12% za noc.

Począwszy od najmniejszego budżetu, miasto oferuje pokoje w wieloosobowych pokojach, z których niektóre znajdują się bardzo blisko centrum miasta, za około 20 euroza noc w środku sezonu. Poza sezonem zapłacimy już zaledwie 12 euro. Istnieje również możliwość wykupienia prywatnego pokoju w hostelu za około 70 euro za noc.

W przypadku hoteli średniej klasy, należy spodziewać się średnich cen około 110 euro za noc za pokój dwuosobowy. Jeśli ktoś ma trochę więcej do wydania lub ma ochotę wyskoczyć w bardziej ekskluzywnym miejscu, spodziewajcie się wydatku około 200 euro za każdy nocleg.

Ceny transportu w Barcelonie

Ze względu na układ Barcelony, prawdopodobnie w pewnym momencie zaistnieje potrzeba skorzystania trochę z transportu publicznego. Nawet zapalony spacerowicz może uznać, że połączenie upału i wzgórz jest zbyt trudne.

Miejskie metro i autobusy kursują często i obsługują kluczowe obszary. Bilet pojedynczy kosztuje 2,20 euro, ale lepszą opcję mają karty podróżne / bilety wielokrotne. Na weekendową wizytę karta T-10 może pozwolić zaoszczędzić pieniądze. W cenie 10,20 EUR karta ta umożliwia 10 przejazdów metrem, autobusem, tramwajem i lokalnymi pociągami. Jej dodatkową zaletą jest umożliwienie jej posiadaczowi podróżowania z / na lotnisko pociągiem lub określonymi autobusami lotniskowymi. Może być również używana przez dwie osoby (po 5 podróży każda), więc jest idealna, jeśli podróżujesz z kimś.

Wiele miejsce można zwiedzać pieszo, szczególnie w centralnych obszarach miasta. Na przykład można zwiedzić Casa Batlló (budynek mieszkalny przebudowany przez Gaudiego), Plaça de Catalunya, La Rambla, targ Boqueria, Dzielnicę Gotycką (w tym katedrę w Barcelonie) i wybrzeże bez potrzeby korzystania z linii metra lub autobusu. Polecam jednak przystanek na jedzenie i picie lub dwa po drodze.

Rowery można wypożyczyć za zaledwie 2,50 euro na godzinę. Ponieważ jest mało prawdopodobne, że będziesz potrzebować tylko jednej godziny, większość miejsc oferuje różne ceny i ramy czasowe.

Taksówki zaczynają się od opłaty startowej 2,50 € na liczniku. Nstępnie każdy kilometr to koszt około 1,10 euro za kilometr w ramach standardowej taryfy.

Ceny jedzenia w Barcelonie

W pułapkach turystycznych – urokliwe place z centralnym posągiem lub fontanną wyznaczone przez zacienione restauracje; nabrzeże – spodziewaj się zapłacić nieco więcej, jak zawsze w tego typu lokalizacjach.

Oczywiście zwykłe sieci fast foodów mają stałe ceny jeśli chce się tylko tanio zjeść, nie zawracając sobie głowy próbowaniem czegoś innego, droższego.

Wiele restauracji oferuje szeroki wybór rodzajów talerzy z tapas w różnych cenach. Cena wynosi około 4-5 euro za talerz. Jeśli chcesz po prostu szybką przekąskę w stylu hiszpańskim lub bardziej treściwy posiłek pełen różnorodności, tapas może być dobrym wyborem.

Restauracje oferują zestawy obiadowe po dość przyzwoitych cenach. Posiłek dla dwojga, z trzema daniami, w typowej restauracji średniej klasy będzie kosztował około 40 euro. Pprzyzwoite dania można nadal zjeść za 20-30 euro, także dla dwóch osób, jeśli trochę poszukamy poza turystycznymi miejscami.

Zawsze można kupić ciasto lub przekąskę na targu lub piekarni za najwyżej kilka euro, jeśli chcesz zjeść w drodze i nie chcesz tracić czasu na posiłek w restauracji.

Ceny wejść i biletów do muzeów w Barcelonie

Chociaż widoki i odgłosy ulicy nic nie kosztują, a niektóre atrakcje są bezpłatne, większość głównych atrakcji – tych, z których znana jest Barcelona – prawdopodobnie będzie wymagała słonej opłaty za wstęp lub przynajmniej opłaty za wstęp, aby zobaczyć ich część.
Niektóre muzea i atrakcje oferują zniżki dla studentów i osób starszych itp., Więc zawsze warto sprawdzić strony internetowe lub zapytać w kasie, aby spróbować zaoszczędzić kilka euro. Wstępna rezerwacja online przyniesie dodatkową korzyść w postaci unikania kolejek, możliwości wybrania przedziału czasowego (w razie potrzeby) oraz możliwości obniżenia ceny.

Park Güell, znany z architektury stworzonej przez Gaudiego i wspaniałych widoków na miasto, można zwiedzać bez płacenia (95% z niego jest bezpłatne). Jeśli jednak chce się zobaczyć Strefę Monumentalną, czyli główne wejście, taras i mozaiki, to będzie oznaczać wydanie 10 euro. Muzeum Domu Gaudiego (Casa Museu Gaudí) jest oddzielną jednostką i będzie kosztować kolejne 5,50 €.

Wejście do biletowanej części Parku Güell można kupić przy bramkach. Rezerwacja z wyprzedzeniem pozwala na skorzystanie z autobusu, który kursuje ze stacji metra Alfons X do wejścia do parku (i z powrotem). To pozwoli zaoszczędzić wydatek za wejście na górę.

Sagrada Familia – ceny biletów

Sagrada Familia to zdecydowanie najsłynniejsza ikona Barcelony, która dla wielu jest wspaniałością, dla innych jest czymś w rodzaju zamku z piasku. Ceny za wejście do samej katedry wahają się od 17 € do 32 € za audioprzewodnik i wizytę w wieży.

Alternatywnie wejście do katedry w Barcelonie jest możliwe w określonych godzinach za opłatą 3 EUR za windę na dach i widok na miasto lub za 7 EUR, można wówczas zobaczyć nieco więcej wnętrzności katedry. Niektóre muzea, w tym muzeum Picassa, można zwiedzać bezpłatnie w określone dni. Sprawdź więc wcześniej, czy istnieje prawdopodobieństwo, że muzeum pojawi się na Twojej trasie.

La Rambla Boulevard, Boqueria Market i Casa Batlló to wielkie atrakcje Barcelony, które nie kosztują ani centa.

Ceny biletów za zwiedzanie Camp Nou

Ponieważ Barcelona FC odniosła w ostatnich latach wiele sukcesów, jest teraz marką rozpoznawalną na całym świecie, więc nic dziwnego, że ich ojczysty stadion, Camp Nou, stał się dużą atrakcją turystyczną. Ceny wycieczek zaczynają się od 26 € za pakiet podstawowy.

Darmowe zwiedzanie w grupie

Wycieczki po mieście mają różne formy i obejmują różnorodne tematy – jedzenie i napoje, „najlepsze miejsca” i imprezy / wieczorne wyjścia. Ceny są równie zmienne, ale być może lepszą opcją jest bezpłatna wycieczka piesza. Szukaj nazwy “free walking tours”. Chociaż, jak sugeruje tytuł, nie ma obowiązku płacenia. Zwykle natomiast wystarczy wręczyć przewodnikowi kilka euro na koniec (lub cokolwiek, co według ciebie było warte wycieczki). Wycieczki rowerowe mają podobny format i znowu niektóre są “bezpłatne”.

Zwiedzanie Barcelony autobusem

Wycieczki autobusowe są popularne w większości dużych miast, a Barcelona nie jest wyjątkiem. Wiele z nich korzysta z formatu hop-on, hop-off. Autobus ma określoną trasę z kilkoma przystankami, kursuje on kilka razy dziennie. Można na danym przystanku wysiąść i spędzić trochę czasu zwiedzając dane miejsce. Następnie można wsiąść w kolejny autobus kursujący na tej samej trasie.

Karnety turystyczne w Barcelonie

Karnety turystyczne, takie jak na przykład Barcelona City Pass, umożliwiają bezpłatny wstęp do niektórych miejsc, zniżki i oferty transportu publicznego. Zwykle są one opłacalne tylko wtedy, gdy dokładnie wiesz, co zamierzasz zrobić i zobaczyć w Barcelonie.

Ceny rozrywki w Barcelonie

Skoro już wcześniej zadbano o jedzenie, co z podstawowym kosztem napoju alkoholowego? Używając piwa do celów porównawczych, standardowy lager w turystycznych miejscach będzie kosztował 4,50 €, co jest w rzeczywistości dość drogie. Płacisz głównie za lokalizację.

Trochę poza centrum, w kierunku dzielnic mieszkaniowych, ceny spadają. Tutaj za 3 euro kupisz dwa piwa.
Poza spożyciem alkoholu, co powiesz na noc ekstrawagancji w formie tańca flamenco (czyli oglądanie bez udziału)? Ciesz się spektaklem w jednym z kameralnych miejsc w Barcelonie za około 17-35 EUR za bilet. Cena zależyoczywiście od wyboru miejsca. Podstawowe opcje zwykle obejmują bezpłatny napój, ale bilety mogą kosztować więcej, jeśli w programie jest również jedzenie.

Na koncerty w Palau de la Música Catalana ceny biletów zależą od charakteru samego wydarzenia. Niektóre zaczynają się od poniżej 20 euro i rosną do ponad 100 euro, ale można je kupić z wyprzedzeniem online.

Ceny biletów na Camp Nou

Dla tych, którzy chcą zobaczyć mecz FC Barcelony na żywo na Camp Nou, bilety do La Liga trafiają do sprzedaży około 4 tygodnie wcześniej. Inaczej jest w przypadku innych rozgrywek i wizyty Realu Madryt. Ceny ponownie różnią się w zależności od kategorii miejsc siedzących. Miejsce w jednym z górnych rogów boiska na niedzielny wieczór La Liga może kosztować zaledwie 29 €. Realistycznie, spodziewaj się zapłacić około 49 €, a nawet więcej.

Ile trzeba mieć pieniędzy na zwiedzanie Barcelony?

Aby pomóc Ci lepiej zaplanować budżet, poniżej podaję średnią dziennych wydatków na osobę w Barcelonie, jeśli podróżujesz z ograniczonym budżetem.

Zakwaterowanie: 35 € / dzień w prywatnym pokoju w hostelu dla dwóch osób
Transport: 4 € / dzień, jeśli korzystasz z biletu T-10 dla dwóch osób i jesteś przygotowany do chodzenia
Wyżywienie: od 20 do 30 euro dziennie za jeden posiłek w restauracji i dwa tańsze posiłki dziennie
Atrakcje: 22 € / dzień dla kilku miejsc lub muzeów dziennie przy zakupie podstawowych biletów
Rozrywka: 6 € / dzień na drinka lub dwa, z wyłączeniem biletów na koncert lub FC Barcelona

Relację z podróży autostopem do Barcelony znajdziesz tutaj.

Podróżnik, nie turysta, ekspert autostopowania

Dodaj komentarz