Dlaczego warto jechać do Maroka?

Czy warto jechać do Maroka na wakacje? Poznaj najważniejsze powody dla których koniecznie musisz tam polecieć! Dlaczego podróż do Maroka jest wyjątkowa?

Oto powody, dla których moim zdaniem powinniście odwiedzić Maroko.

Warto jechać do Maroka, bo architektura jest oszałamiająca

Charakterystyczna architektura w Maroku jest jeszcze lepsza w prawdziwym życiu niż na zdjęciach na Instagramie.

Ozdobne wzory geometryczne, tysiące misternie rozmieszczonych kafelków i majestatyczne łuki – miasta Fez, Marrakesz, Meknes, Rabat i Casablanca są jednymi z najlepszych przykładów architektury islamskiej i mauretańskiej. Każda z nich cię zachwyci.

Świetne miejsca na początek? Meczet Hassana II w Casablance, Ben Youssef Madrasa w Marrakeszu i bramy do Fezu.

Więcej o architekturze Maroka przeczytacie tutaj.

Warto jechać do Maroka, bo to kraj dla biednych i dla bogatych

Marrakesz, najpopularniejsze miasto wśród turystów w kraju, pokazuje, jak dobrze Maroko jest odpowiednie dla osób podróżujących o różnym budżecie.

Można zatrzymać się w niedrogim hostelu, zjeść w sukach, wydać trochę na kawę lub herbatę i odkrywać miasto bez przewodników, transportu i bardzo małych pieniędzy. Jednak niezwykle popularne są również pobyty w 5-gwiazdkowych hotelach lub riadach, oddanie się luksusowemu spa, wydawanie dużo na jedzenie, wycieczki fakultatywne i atrakcje turystyczne.

A najlepsza rzecz? Podróżowanie z ograniczonym budżetem lub wydawanie znacznie większej ilości gotówki jest w Maroku absolutnie opłacalne i przyjemne. Kraj ten jest dobrze przystosowany do obu rodzajów turystyki.

Przeczytaj ten post, aby poznać typowe koszty podróży w Maroku i zaplanować własny budżet.

Warto jechać do Maroka, gdyż oferuje zakwaterowanie jak żadne inne

Jeśli jest jeden szczególny powód, który powinien skłonić Cię do przyjazdu do Maroka, to jest to spektakularne zakwaterowanie. Riad, co po arabsku znaczy „ogród”, jest piękną, ozdobną i pogodną oazą chłodnego spokoju, w przeciwieństwie do medyny w mieście. Wszystkie mają centralny dziedziniec, często z małym basenem lub fontanną, z pokojami gościnnymi rozsianymi po różnych piętrach. Wypełnione są zachwycającymi elementami wystroju i dekoracji. Naprawdę oddają ducha i estetykę tej cudownej marokańskiej architektury.

Pobyt w riadzie jest obowiązkowy dla każdego gościa w Maroku. Zalecam wcześniejsze wyszukanie najlepszych cen hoteli i riadów w Maroku i dokonanie wcześniejszej rezerwacji, aby móc pozostać w wymarzonym hotelu!

Warto jechać do Maroka, ponieważ jest ono stworzone na wycieczkę samochodową

Maroko posiada dość pokaźną sieć autostrad, co ciekawe, nawet dłuższą niż Polska. Stąd też podróż wypożyczonym samochodem będzie dość dobrym pomysłem dla osób, które mają mniej czasu, ale więcej pieniędzy na podróż.

Czy warto jechać do Maroka?

Warto zobaczyć Maroko aby zobaczyć zderzenie kultur

Dla podróżujących po Polsce codzienne życie w Maroku stanowi prawdziwy kontrast.

Gdy poruszacie się po labiryntowych medinach tysiąca wąskich uliczek, możecie poczuć się, jakbyście byli czasami przenoszeni do innego świata. Czy to nie jest doświadczenie dla którego wszyscy podróżujemy? 🙂 Oprócz głęboko religijnych korzeni i widocznych tradycji wędrowanie po sukach (bazarach) i medynach (obszarach starego miasta) zapewnia bezpośredni wgląd i doświadczenie w miejscu, które wydaje się całkowicie uchwycić termin „egzotyczny”. Bądźcie ciekawi, bądźcie nieustraszeni i pamiętajcie, aby wyjść ze swojej strefy komfortu.

Warto odwiedzić Maroko ponieważ tanie loty do Maroka są dostępne przez cały rok

Przy nieco ponad 4 godzinach lotu z Polski lub pobliskich Niemiec, nie jest zaskoczeniem, że Maroko będzie gościć tysiące polskich turystów rocznie. Mimo że Maroko ma drobne niedogodności i ryzyko dla odwiedzających, Maroko jest jednym z niewielu krajów w Afryce Północnej, który jest realnym i rozsądnym miejscem turystycznym. W chwili pisania tego tekstu istnieją surowe ostrzeżenia o podróży do Tunezji, Algierii i Egiptu. Sytuacja w Maroku jest najbardziej stabilna z krajów Afryki Północnej.

Maroko to doskonały wybór na wakacje podczas przerwy zimowej.  Loty do Maroka w dwie strony można już upolować za mniej niż 400 zł. Jak dobrze poszukacie to można znaleźć loty nawet za 250zł w 2 strony! Uważam, że Maroko jest najtańszą egzotyką, do której tanie loty oferują takie linie jak Ryanair, Wizzair czy EasyJet.

Warto jechać do Maroka aby zobaczyć Saharę

Kto nie marzył o chodzeniu boso po pustyni Sahara i biwakowaniu pod gwiazdami? Ogromną atrakcją dla podróżników jest konfiguracja zwiedzania miast, gór oraz krótkiego pobytu na Saharze. Od nietkniętych górskich wydm po cudowne wschody i zachody słońca, wizyta na kultowej pustyni Sahara, zaczynająca się od Merzougi, będzie tonikiem dla twojej duszy. Jedynie upewnijcie się, że weźmiecie pod uwagę, że będzie to wymagało co najmniej trzech dni w waszym planie podróży.

Co trzeba wiedzieć przed przyjazdem do Maroka?

Podróżnik, nie turysta, ekspert autostopowania

Dodaj komentarz