Wiza na Sri Lankę

Wiza na Sri Lankę za darmo!

Wiza na Sri Lankę za darmo dla Polaków! Darmowa wiza na Sri Lankę dla turystów z Polski dostępna od 1 sierpnia 2019!

Pomysł ten ma na celu zwiększyć dochody z turystyki, które wyraźnie spadły po ataku terrorystycznym.

21 kwietnia 2019r. terroryści z lokalnej organizacji islamistycznej National Thowheeth Jama’ath przeprowadzili atak samobójczy na trzy kościoły, a także cztery hotele na Sri Lance. Życie straciło aż 258 osób, a ponad 500 zostało rannych.

Po tym ataku wiele państw wydało ostrzeżenia dla turystów chcących spędzić urlop na Sri Lance. Liczba turystów spadła o 13,4% w pierwszej połowie 2019r.

Do tej pory koszt wizy wynosił ok. 20-40 dolarów amerykańskich USD. Początkowo planuje się by darmowe wizy były dostępne przez 6 miesięcy. Następnie rząd dokona oszacowania strat wpływów z tytułu wiz – tak zapowiedział urzędnik ministerstwa ds. rozwoju turystyki. Być może kraj wróci po tym czasie do płatnych wiz.

Na liście państw zwolnionych z opłat za wizę turystyczną są kraje Unii Europejskiej i Stany Zjednoczone, także takie kraje jak Rosja, Indie czy Chiny.

W 2018 r. turystyka przyniosła gospodarce Sri Lanki ok. 4,4 mld USD wpływów, co stanowi ok. 5% PKB kraju. Eksperci ostrzegają, że w 2019 turystyka może przynieść aż o 1,5 mld dolarów mniej. Przed atakiem przewidywano, że wpływy z turystyki osiągną w 2019 r. 5 mld dolarów amerykańskich.

Sri Lanka w przeszłości doświadczała gwałtownych spadków liczby turystów zagranicznych podczas trwającej wojny domowej, także  po tsunami w roku 2004. Po podpisaniu porozumień pokojowych w roku 2009 turystyka na wyspie odżyła, stając się tym samym trzecim najbardziej dynamicznie rozwijającym się sektorem gospodarki.

Podsumowanie

Darmowa wiza na Sri Lankę z pewnością zachęci Polaków do odwiedzenia tego przepięknego wyspiarskiego kraju słynącego z rajskich plaż, świeżych owoców i gorącego klimatu.

Także Rosja zniosła wizy dla Polaków! 🙂

Jeśli interesuje Ciebie temat przepisów wizowych dla Polaków, odwiedź koniecznie ten artykuł 🙂

Chcesz być na bieżąco?

  1. Polub fanpage Anglista w Podróży na Facebooku
  2. Śledź mnie także na Instagramie
Facebookinstagram
Facebook

Posted by Anglista w Podróży

Podróżnik, nie turysta
Ekspert autostopowania

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *