Zwiedzanie Malty – porady, wskazówki, jak zaplanować wakacje na Malcie?

Zwiedzanie Malty warto zaplanować przed przylotem na wyspę by zaoszczędzić czasu podczas pobytu na wyspie.

Mała śródziemnomorska wyspa Malta, położona zaledwie 80 km od wybrzeża Sycylii, jest często pomijana na konwencjonalnych trasach europejskich z powodu postrzegania, że ​​trudno się tam dostać. Jednak w ostatnich latach nastąpił napływ tanich linii lotniczych oferujących zniżki na loty na Maltę z kontynentu europejskiego. W rezultacie stale rosnąca liczba turystów zastanawia się, co powinni wiedzieć, planując podróż na Maltę.

Jeśli jesteś gościem po raz pierwszy, podczas planowania podróży warto pamiętać o tych podstawowych wskazówkach dotyczących Malty, aby jak najlepiej wykorzystać maltański plan podróży.

Nie musisz przebywać w ośrodku all inclusive chcąc zwiedzić Maltę

Malta jest nie tylko niezwykle łatwa do samodzielnego podróżowania. Jest tam tak wiele ukrytych perełek i wspaniałych miejsc do jedzenia, że ​​pobyt w kurorcie będzie bardzo ograniczał wyjazd, ponieważ zwykle znajdują się one w odległych częściach wyspy. Ponadto na całej Malcie dostępnych jest mnóstwo niedrogich noclegów, które są znacznie tańsze niż hotele.

Zwiedzanie Malty autobusami jest dogodne

Kolejnym świetnym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy podczas podróży na Maltę jest skorzystanie z dobrze rozbudowanej sieci autobusowej. Kursuje ona na całej głównej wyspie Malty i Gozo docierając nawet do najmniejszych miejscowości. W odróżnieniu od innych wysp Europy takich jak Majorka czy Cypr, Maltę można fajnie zwiedzić autobusami. Podróż autobusem z łatwością zaplanujesz korzystając z tej strony.

Pojedynczy bilet kosztuje od 1,50 do 2 € w zależności od sezonu, w którym podróżujesz. Pozwala na nieograniczone przejazdy autobusowe przez 2 godziny wraz z przesiadkami. Jeśli przebywasz na Malcie dłużej niż tydzień, warto rozważyć zakup tygodniowej karty podróżnej za 21 EUR, która zapewnia nieograniczone przejazdy autobusem.

Niektóre trasy autobusowe, szczególnie na Gozo, kursują tylko raz na 30 lub 60 minut. Warto zatem sprawdzić rozkłady jazdy z wyprzedzeniem, aby nie czekać na przystanku zbyt długo.

Więcej o biletach na autobus na Malcie w tym wpisie.

Na zwiedzanie Malty warto przeznaczyć więcej czasu

Malcie jest co zwiedzać i co robić. Jeśli spojrzysz na mapę świata, możesz mieć wrażenie, że Archipelag Maltański jest tak mały, że w t parę dni spokojnie zobaczysz wszystko. Mówią tak często osoby, które zobaczyły jakieś plaże, byli w stolicy na chwilę i zobaczyli Gozo w ekspresowym tempie. Dlaczego warto odwiedzić Gozo na spokojnie przeczytasz w tym wpisie.Malta pomimo swojego niewielkiego rozmiaru porównywalnego do Szczecina oferuje całe spektrum atrakcji.

Malta jest pełna historycznych miejsc i niesamowitych miejsc do odkrycia. Warto na Malcie spędzić chociaż z tydzień.

Czy na Malcie woda z kranu nadaje się do picia?

Podobnie jak w większości krajów europejskich, woda z kranu na Malcie jest całkowicie bezpieczna do picia. Ponieważ jednak na Malcie nie pada dużo i nie ma rzek ani jezior, woda z kranu jest odsalana. Oznacza to, że woda ma bardzo charakterystyczny smak i nawet większość mieszkańców pije wodę butelkowaną.

Przed przybyciem na Maltę powinieneś rozważyć zakup butelki z wbudowanym filtrem, co może w pewnym stopniu poprawić jej smak jeśli nie chcesz kupować wody w butelce.

Zwiedzając Maltę zawsze noś strój kąpielowy

W Silemie można pływać prawie wszędzie. Wzdłuż brzegu zainstalowano nawet schodki, dzięki czemu można łatwo dostać się do wody, a także całkowicie bezpiecznie. Upewnij się, że jesteś przygotowany i zawsze noś strój kąpielowy!

Płyń na Niebieską Lagunę (Blue Lagoon) z samego rana

Błękitna Laguna na Malcie jest jedną z najpopularniejszych atrakcji na całej Malcie. Wiele biur podróży oferuje jednodniowe wycieczki na kąpielisko.

Oznacza to, że okolica jest niesamowicie pełna turystów, szczególnie w miesiącach letnich. Polecam zatem dotrzeć tam jak najwcześniej z rana.

Więcej o plażach na Malcie tu oraz plażach na Gozo w tych wpisach.

zwiedzanie Malty

zwiedzanie Malty
Takie widoki na Blue Lagoon tylko z samego rana…
Podróżnik, nie turysta, ekspert autostopowania

Dodaj komentarz