zwiedzanie Mediolanu

Zwiedzanie Mediolanu – Autostopem do Włoch cz. II

Co warto zwiedzić podczas krótkiego pobytu w Mediolanie? W tym artykule przeczytasz jak przebiegało moje zwiedzanie Mediolanu w lipcu.

Koniecznie przeczytaj relację z podróży autostopem do Mediolanu tutaj: Podróż autostopem do Włoch

Zwiedzanie Mediolanu

Większość zabytków miasta zdecydowanie znajduje się w centrum. Nie ma raczej potrzeby przemieszczania się metrem czy autobusami 🙂 Zwiedzanie Mediolanu jest zatem mało uciążliwe.

Zwiedzanie Mediolanu
Główny deptak miasta

W okolicach katedry znajduje się niezliczona ilość sklepów marek z najwyższych półek, takich jak Rolex, Prada, Gucci i wiele innych. Z tego powodu Mediolan przyciąga wielu turystów, którzy przylatują tu specjalnie na zakupy.

Galeria Vittorio Emmanuele II

W Galerii Vittorio Emmanuele II tuż przy samej katedrze znajduje się masa drogich sklepów.

Jest to jedna z wizytówek miasta. Jej nazwa pochodzi od I Króla Włoch. Galeria została zaprojektowana w 1861 r., zaś wybudowana między 1865 a 1877 r.

Piazza del Duomo

Będąc na placu Piazza del Duomo uważajcie na wszelkiego rodzaju naciągaczy, głównie czarnoskórych. Jest kilka sposobów w jaki ludzie wyłudzają tam pieniądze przede wszystkim od turystów.

  • Po pierwsze nie wierzcie w to, że dostaniecie darmową kolorową bransoletkę przyjaźni od obcego czarnoskórego kolegi napotkanego na ulicy. Działa to tak, że zakłada się ją od razy na nadgarstek, potem opowiada jakieś bajki o przyjaźni, dobroci na świecie itd., a na koniec wasz nowy czarnoskóry przyjaciel karze wam zapłacić parę euro za tę bransoletkę. Ten sposób praktykowany jest wielu innych europejskich metropoliach, np. w Lizbonie
  • Po drugie, uważajcie na panów, którzy przyciągają do siebie setki gołębi. Tacy panowie podchodzą przede wszystkim do zakochanych par, ale nie tylko. Kto nie chciałby sobie zrobić fajnego zdjęcia z setką gołębi dookoła? Przekręt działa tak, że od razu obcy mężczyzna wręcza wam karmę, gołębie siadają wam wszędzie na rękach, głownie, barkach i w ogóle atakują z każdej strony, a żeby uwolnić się należy zapłacić parę euro za karmę. Bądźcie czujni 🙂Zwiedzanie Mediolanu Zwiedzanie Mediolanu

Katedra Narodzin św. Marii w Mediolanie

Katedra w Mediolanie jest oczywiście jedną z najbardziej rozpoznawalnych atrakcji Włoch, a nawet i Europy. Należy ona do największych kościołów świata. Katedra ma aż 157m długości i 93 m szerokości. Posiada ona także jedne z największych witraży. W bezchmurny dzień przy dobrej widoczności z góry kościoła widać nawet Alpy.

Zwiedzanie katedry jest bezpłatne, jednak wejście na jej dach jest już płatne. Wejście schodami na dach katedry kosztuje 9 euro, zaś dla dzieci 4,50 euro.

Zwiedzanie Mediolanu
Katedra

Castello Sforzesco

Kolejną atrakcją Mediolanu jest na pewno Castello Sforzesco – ceglany zamek w centrum miasta wybudowany w XV w. Jest on otoczony narożnymi basztami i posiada suchą fosę. Wejście na dziedziniec zamku jest bezpłatne.

Zwiedzanie Mediolanu
Castello Sforzesco

Arco della Pace

Arco della Pace (Łuk Pokoju) to łuk triumfalny usytuowany blisko Castello Sforzesco w Mediolanie. Jego wzniesienie rozpoczęło się w roku 1807 pod rządami Napoleona. Wyznacza on drogę z Paryża do Mediolanu. Historyczną datą tego miejsca był 8 czerwca 1859 roku gdy się do miasta wjechał Napoleon III i Wiktor Emanuel III.

Wyżej wymienione atrakcje nie stanowią z pewnością wszystkiego co jest warte uwagi w Mediolanie. Ja wybrałem tylko te, których na pewno nie należy odpuścić 🙂

W tym linku przeczytasz o powrocie autostopem z Mediolanu 🙂

A jak Wy zaplanowaliście zwiedzanie Mediolanu? 🙂

Chcesz być na bieżąco?

  1. Polub fanpage Anglista w Podróży na Facebooku
  2. Śledź mnie na Instagramie
Facebookinstagram
Facebook

Posted by Anglista w Podróży

Podróżnik, nie turysta
Ekspert autostopowania

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *