Wiedeń

Zwiedzanie Wiednia. Co zobaczyć w Wiedniu? Poradnik praktyczny

Wiedeń jest bez wątpienia bardzo pięknym miastem pełnym zabytków i atrakcji. Jak zatem zaplanować zwiedzanie Wiednia? W tym wpisie poznasz przede wszystkim miejsca warte odwiedzenia.

O podróży autostopem do Wiednia przeczytasz TUTAJ.

O absurdalnym noclegu w Wiedniu podczas podróży autostopowej przeczytasz TU.

Zwiedzanie Wiednia – praktyczny przewodnik

Początkowo niezbyt wiedzieliśmy gdzie się znaleźliśmy, jednak po chwili dostrzegliśmy Belweder, więc poszliśmy w jego kierunku by nacieszyć się jego pięknem 🙂

Zwiedzanie Wiednia
Belweder

Zwiedzanie Wiednia

Zwiedzanie Wiednia – Kościół św. Karola Boromeusza

Zwiedzanie Wiednia

Kościół św. Karola Boromeusza to faktycznie jedna z najsłynniejszych barokowych konstrukcji w Europie. Kościół wzniesiono na cześć św. Karola Boromeusza, który był arcybiskupem Mediolanu z czasów epidemii dżumy w 1576.

Zwiedzanie Wiednia – Prater

Następnie udaliśmy się do parku rozrywki Prater. Wejście jest darmowe, zaś płaci się tylko za atrakcje, z których korzystamy 🙂

Zwiedzanie Wiednia
Prater

Zwiedzanie Wiednia Wiedeń

Zwiedzanie Wiednia
Główne wejście

Wiedeń

Zwiedzanie Wiednia
Prater

Wiedeń

Wiedeń

Wiedeń

Stadion Rapid Wiedeń

Następnie naszym celem był stadion pierwszoligowej drużyny Rapid Wiedeń. Co więcej, udało nam się wejść na murawę za darmo 🙂

Wiedeń

Wiedeń
Stadion Rapid Wiedeń

Wiedeń

Zwiedzanie Wiednia – Katedra św. Szczepana w Wiedniu

Katedra w Wiedniu to jeden z symboli miasta. Katedra znana jest z licznych przedstawień w dziejach malarstwa i grafiki. Mieści się ona pośrodku Stephansplatz w najstarszej części tego miasta. Katedra jest najważniejszą i w dodatku jedną z najstarszych świątyń w stolicy Austrii. Katedra ta należy do największych świątyń europejskich, jej całkowita długość wynosi 107, zaś szerokość 34 metry.

Zwiedzanie Wiednia

Zwiedzanie Wiednia – Pałac Hofburg

Od XIII w. do 1918 r. pałac był siedzibą władców, oczywiście na przestrzeni lat był wielokrotnie rozbudowywany i przebudowywany przez kolejnych władców. Na placu stoi pomnik Franciszka II.

W skrzydle Leopolda urzęduje bowiem prezydent Austrii. Oprócz tego w apartamentach Franciszka Józefa i cesarzowej Elżbiety w budynku „Kancelarii” obecnie znajduje się muzeum.

Zwiedzanie Wiednia
Pałac Hofburg

Ponadto co roku w sylwestra w Hofburgu jest organizowany wielki tradycyjny bal cesarski gdzie spotykają się najbardziej wpływowi ludzie tego miasta i kraju.

Zwiedzanie Wiednia – Ratusz w Wiedniu

W ratuszu. mieści się zarząd miasta. Obecnie swą siedzibę w ratuszu ma zarówno burmistrz jak i rada miejska stolicy. Ratusz zaprojektowany został przez Friedricha von Schmidta i wybudowany stylu neogotyckim. Jego budowa miała miejsce w latach 1872–1883. Przed budynkiem rozciąga się plac, wzdłuż którego umiejscowione są przede wszystkim posągi osób zasłużonych dla miasta.

Zwiedzanie Wiednia
Ratusz

Zwiedzanie Wiednia  – Parlament wiedeński

Wiedeń
Parlament wiedeński

Kontynuację tej podróży znajdziesz pod tym linkiem.

Co najbardziej spodobało wam się w Wiedniu? 🙂

Piszcie w komentarzach poniżej!

Chcesz być na bieżąco?

  1. Polub fanpage Anglista w Podróży na Facebooku
  2. Śledź mnie także na Instagramie

 

Facebookinstagram
Facebook

Posted by Anglista w Podróży

Podróżnik, nie turysta
Ekspert autostopowania

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *